Let the show begin..

Po niekoľkoročnej existencii tejto domény a mnohých (ale vážne mnohých) pokusoch o vytvorenie vlastnej stránky som sa konečne donútil a vznikol tento blog.. Samozrejme moja osobná stránka (ako všetky osobné stránky) mala byť skvelá, dokonalá, totálne dizajnovo revolučná a neviem aká ešte najsamsuperlepšia.. Mala 😉

Trvalo mi pár rokov než som si uvedomil, že ten plánovaný dizajnérsky skvost asi splodiť nedokážem a ak nechcem skončiť bez stránky, tak budem musieť nasadiť nejaký cms systém.. Skúsil som štyri.. Konkrétne phpnuke, drupal, mamboserver a nucleus.. Spomedzi nich práve nucleus je systémom, ktorý mi vďaka svojej jednoduchosti najviac imponuje. Neobsahuje toľko fintičiek ako ostatné, a preto dokonale spĺňa moju víziu jednoduchého a prehľadného blogu, s ktorým sa pracuje rýchlo a efektívne..

Som však realista a očakávam tu mizivú návštevnosť.. Určite sa z toho nestane nijaký obzvlášť populárny web a už tobôž nie kultová záležitosť. Ak ma niekto bude hľadať, tak ma nájde a čo-to sa o mne aj dozvie – sekcia “O mne“. Tiež sa mi začali kopiť návody a informácie o linuxe a potrebujem miesto na ich zverejnenie – sekcia “Linux howtos“. Kto ma pozná, potvrdí, že mám výbušnú povahu. Veľmi ma dokáže nahnevať, ak vidím, že sa okolo mňa dejú neprávosti a ja som bezmocný na nich čokoľvek zmeniť. Preto o nich aspoň napíšem – sekcia “Ja kričím..“. Síce aj tak nič nezmením, ale očakávam, že po vykričaní sa do sveta sa dostaví pocit úľavy 😉 No a všetko ostatné, čo nebude zapadať do žiadnej zo spomenutých sekcií pôjde do sekcie “Tak všeobecne“.

So.. Let the show begin 😉

Published by

Jaroslav IMRICH

I am former system administrator, now software engineer, open source developer enjoying writing software in C and C# languages, self-proclaimed PKCS#11 guru and guitar addict.